Administrativní budova LS Rychnov nad Kněžnou – Panské Pole

Popis zařízení:
oblast: Orlické hory – Panské Pole, Rokytnice v Orl. horách
lesní správa: Rychnov nad Kněžnou
typ zařízení: Pokoje v objektu LČR
možnost ubytování: Pouze pro lovecké hosty a zaměstnance Lesů ČR, s. p. – celoročně. Povolen pobyt pouze loveckých psů!
cena (osoba/den) 280,- Kč vč. DPH + jednorázový poplatek 120,- Kč za psa.
kapacita lůžek: 10 lůžek
vybavenost: Společná kuchyňka s kompletním vybavením, WC a sprchový kout, trezor na zbraně.
umístění, možnosti okolí: Malá osada Panské Pole leží v pěkné přírodě Orlických hor asi 6 km severovýchodně od Rokytnice v Orlických horách. Zdejší zvlněná krajina je vhodná pro milovníky turistiky i cykloturistiky (značená síť cyklostezek). Výhodná je také poloha k přehradě Pastviny, která nabízí možnost koupání, vodních sportů a rybaření. Koupání také na pěkně vybaveném koupališti v Žamberku. Tenisové kurty v Rokytnici v Orl. horách. Nákupy a restaurace v Rokytnici v Orl. horách.

Turistické cíle: krásy Orlických hor (naučná stezka Zemská brána, Suchý vrch s rozhlednou, Velká Deštná, Anenský vrch, …), Hanička a Bouda (dělostřelecké tvrze z druhé světové války), Kunvald (pamětní domek Jednoty bratrské, socha J. A. Komenského), Litice (hrad), Potštejn (zřícenina hradu), Letohrad (Muzeum řemesel), Žamberk (rodný dům Prokopa Diviše), Vamberk (Muzeum krajek), Deštné v Orl. horách (Muzeum zimních sportů), Častolovice, Doudleby nad Orlicí, Opočno (zámky), Neratov (poutní kostel), Slavoňov (dřevěný kostelík).

dopravní spojení: Přímá autobusová spojení z Rokytnice v Orl. horách, Rychnova n. Kn., železniční spojení do obce Rokytnice v Orl. Horách
kontaktní osoba: Ing. Milan Faltus
mobil: +420 724720 418
Fotografie: