Lovecká chata Vysoký Kořen

Popis zařízení:
oblast: Orlické hory – Panské Pole, Neratov
lesní správa: Rychnov nad Kněžnou
typ zařízení: Lovecká chata v majetku LČR
možnost ubytování: Pouze pro lovecké hosty a zaměstnance Lesů ČR, s. p. – celoročně
cena (chata/den) 280,- Kč vč. DPH
kapacita lůžek: 10 lůžek
vybavenost: Plynový vařič, kamna, kuchyňské nádobí. Lovecká chata bez vodního zdroje, elektřiny a sociálního zázemí.
umístění, možnosti okolí: Lovecká chata Vysoký Kořen leží v pěkné přírodě Orlických hor na modré turistické značce vedoucí z Panského Pole do Neratova. Chata se nachází asi 7 km severovýchodně od Rokytnice v Orlických horách. Zdejší zvlněná krajina je vhodná pro milovníky turistiky i cykloturistiky (značená síť cyklostezek). Výhodná je také poloha k přehradě Pastviny, která nabízí možnost koupání, vodních sportů a rybaření. Koupání také na pěkně vybaveném koupališti v Žamberku. Tenisové kurty v Rokytnici v Orl. horách. Nákupy a restaurace v Rokytnici v Orl. horách.

Turistické cíle: krásy Orlických hor (naučná stezka Zemská brána, Suchý vrch s rozhlednou, Velká Deštná, Anenský vrch, …), Hanička a Bouda (dělostřelecké tvrze z druhé světové války), Kunvald (pamětní domek Jednoty bratrské, socha J. A. Komenského), Litice (hrad), Potštejn (zřícenina hradu), Letohrad (Muzeum řemesel), Žamberk (rodný dům Prokopa Diviše), Vamberk (Muzeum krajek), Deštné v Orl. horách (Muzeum zimních sportů), Častolovice, Doudleby nad Orlicí, Opočno (zámky), Neratov (poutní kostel), Slavoňov (dřevěný kostelík).

dopravní spojení: Autobusová spojení z Rokytnice v Orl. horách, Rychnova n. Kn. na  zastávku Panské Pole, poté po modré turistické značce směrem na Neratov. Železniční spojení vede do obce Rokytnice v Orl. Horách.
kontaktní osoba: Ing. Milan Faltus
mobil: +420 724 720 418
Fotografie: